Obavijest biračima i Objava biračima za izbore za zastupnike u Hrvatski sabor, koji će se održati 05.07.2020. godine

Klasa: 013-02/20-05/05
Ur.broj: 2189/1-05/18-20-5
 
Virovitica, 03. lipnja 2020. godine
 
 
OBAVIJEST BIRAČIMA
 
 
Predsjednik Republike Hrvatske je dana 20. svibnja 2020. godine donio Odluku o raspisivanju izbora za zastupnike u Hrvatski sabor. Odluka je stupila na snagu 02. lipnja 2020. godine i objavljena je u ''Narodnim novinama'', broj 62/20.
 
Izbori na biračkim mjestima u Republici Hrvatskoj održat će se u 
 
NEDJELJU, 05. SRPNJA 2020. godine
 
Izbori na biračkim mjestima u diplomatskim misijama i konzularnim uredima Republike Hrvatske u inozemstvu održat će se u 
 
SUBOTU, 4. SRPNJA 2020. I  U NEDJELJU, 5. SRPNJA 2020.
 
Obavještavaju se birači da mogu izvršiti pregled, dopunu i ispravak podataka upisanih u registar birača te podnijeti zahtjev za privremeni upis u registar birača izvan mjesta prebivališta, izdavanje potvrde za glasovanje izvan mjesta prebivališta, prethodnu i aktivnu registraciju u zgradi Virovitičko-podravske županije, Službi za poslove župana i opće poslove, Virovitica, Trg Ljudevita Patačića 1, svakim radnim danom, u vremenu od 7,30 do 14,30 sati, te na mrežnoj stranici Ministarstva uprave: https://biraci.gov.hr/RegistarBiraca/.  Zahtjevi se mogu predati neposredno, elektroničkim putem ili putem sustava e-Građani. 
 
Kontakt: Marijana Demšić, telefon: 743-144, e-mail: marijana.demsic@vpz.hr
 
Rok za podnošenje zahtjeva istječe u srijedu, 24. lipnja 2020. godine
 
Posebna napomena: 
 
Pozivaju se birači, pripadnici nacionalnih manjina, koji će navršiti 18 godina do dana održavanja izbora da se izjasne o svojoj nacionalnoj pripadnosti. Birači se na dan izbora ne mogu izjašnjavati o svojoj nacionalnoj pripadnosti.
 
 
SLUŽBA ZA POSLOVE ŽUPANA I OPĆE POSLOVE
 
Skip to content