Kulturno umjetničko društvo Podravina iz Čađavice jedino je društvo koje je ”branilo” boje naše županije na 50. vinkovačkim jesenima. Nakon mimohoda sudionika članovi Podravine sudjelovali su u Najvećem kolu, u kojem je, kako navode organizatori, po cijelim Vinkovcima zaplesalo oko 50 000 što sudionika, što samih posjetitelja.
Osim po ulicama i sokacima, Najveće kolo plesalo se i na stadionu Cibalije gdje su zajedno s ostalim društvima zaplesali i članovi Podravine. Unatoč prijetnji tamnih oblaka kiše gotovo pa i nije bilo pa su brojni posjetitelji s velikom radoznalošću pratili nastupe kulturno umjetničkih društava koja su u Vinkovce stigla s gotovo 4 000 članova. Podravini je ovo bio prvi nastup na Vinkovačkim jesenima, a njega ne bi ni bilo bez podrške Općine Čađavica koja redovito potpomaže radu čađavačkog kulturno umjetničkog društva.
Vinkovačke su jeseni postale originalni popularno-znanstveni skup izvorne narodne kulture, mjesto njezina sakupljanja, što ne znači da su Jeseni bile niti da će biti kočnica suvremenoga razvoja. One su samo čuvarica i slikarica izvornoga načina života, one pokazuju slike prošlosti i sadašnjosti, upućuju na neistražene pravce i mogućnosti u budućnosti. Jeseni su ubrzo prešle uske zavičajne granice i započele međusobno povezivati sve one ljude koji vole i cijene tradicijsku kulturu, jezik i običaje, a to će uključivati svestranu razmjenu kulturnih, gospodarskih i ostalih dobara diljem naše zemlje i proširenje ove jedinstvene smotre novim manifestacijama: znanstvenim, turističkim, sportskim, zabavnim …
Vinkovačke su jeseni izašle iz duše slavonskoga čovjeka, one su potvrda ljepote ove ravnice, one su želja da se sačuva od zaborava nekadašnje selo, njegovi ljudi i običaji, a posebice glazbena baština, koju treba otkrivati suvremenom čovjeku i ljubitelju narodnih glazbenih umjetnina.
U proteklih četrdeset godina svoga trajanja Vinkovačke su jeseni ostvarile puno više od svoga početnoga nastojanja, obogatile se i stalno se obogaćuju novim manifestacijama pa zato možemo tvrditi da je to smotra izvornoga folklora, ali i gospodarska, kulturna, turistička, sportska i zabavna manifestacija koju možemo svrstati u red najrazvijenijih i najznačajnijih smotara u Hrvatskoj. (www.vk-jeseni.com, www.radioslatina.hr)